7.veljače, bl.Nivard - redovnik
Crkva se danas sjeća :

Blaženi Nivard bio je najmlađi od petero braće slavnog srednjovjekovnog sveca sv. Bernarda. Kada su sva njegova braća odlučila stupiti 1112. godine u cistercitski samostan Nivard je bio dječačić od 10 godina. Braća su ga predala nekom svećeniku da ga nauči čitati i pisati. I tek što je nešto porasta primljen je kao novak u samostan gdje su mu bila i braća. Kasnije pođe sa svojim bratom u samostan Clairvaux. Nivard je kao redovnik uživao veliko povjerenje svoga brata Bernarda, koji mu je bio poglavarem te ga slao u razne misije. Posljednu vijest o Nivardu imamo iz godine 1150. kada je pratio svog svetog brata na putu u normandiju. Životopisvi ovoga blaženika smatraju da je umro na današnji dan pa ga se stoga Crkva danas i spominje u svojoj liturgiji.