Stepinčevo u Otočcu
Prigodno večernje misno slavlje u 18,00 sati, u crkvi Presvetog Trojstva na blagdan bl.Alojzija Stepinca predovidio je i propovjedao don.Jure Ladišić, svećenik u miru i dušebrižnik za slijepe i slabovidne.

Na samom početku misnog slavlja don.Jure je kristalno jasnim riječima oslikao lik i djelo kardinala Stepinca i važnost ovog kršćanskog uzora za današnja vremena, posebice među Hrvatima. Istakao je Stepinčevu vjernost uzvišenim idealima evanđelja i, sukladno tome, njegove visoke moralne standarde, te očuvanje čiste kršćanske savjesti i u najtežim vremenima i iskušenjima. Na drugoj strani, živimo u vremenu relativizma, bez moralnih norma koje nas podižu u visine; u doba kad je sve dozvoljno u ime osobnih sloboda. Zato nam lik bl. Alojzija Stepinac treba biti uzor življenja istinskog kršćanskog života da bi i mi uvijek mogli biti čiste savjesti.

Pučko pjevanje predvodila su s.Krešimira i Judita.