Uništena obavjesna ploča kod kapelice na Fortici
Danas kada smo s grupom turista iz Mađarske posjetili brdo Fortica, zatekli smo prizor koji moramo podjeliti s javnošću . Neugodno smo iznenađeni činjenicom da je obavjesna ploča postavljena ( s tekstom i fotografijama ) uz samu kapelicu Majke Božje od sedam žalosti potpuno uništena i bačena, ostalo je samo postolje koje vandali nisu mogli istrgnuti pošto je betonirano.

Predpostavljamo da je to učinjeno ovih dana jer se kapelica redovito obilazi, a uz kapelicu na brdu Fortica su postavljene klupe za odmor oko kojih se okupljaju mlađe skupine naraštaja. Također ispod kapelice je novootvoreni Đački dom u kojem borave učenici i studenti iz raznih krajeva iz županije te isti posjećuju brdo Fortica a koje koriste za druženja i sklapanja prijateljstva.