Prva korizmena nedjelja
Danas 13.ožujka, na Prvu korizmenu nedjelju u župnoj crkvi Presvetog Trojstva središnje misno slavlje u 11 sati predvodio je i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić župnik i generalni vikar biskupije.

Čovjek jest i ostaje Božji stvor. To nam jasno govori prvo čitanje prve korizmene nedjelje. Slušali smo izvještaj o stvaranju čovjeka i to stariji od dva biblijska izvještaja. Prema tom izvještaju čovjek je umjetničko Božje djelo učinjen iz gliba zemaljskoga. Čovjek zahvaljuje svoje postojanje i svoj lik Bogu. Elementi od kojih je stvoren pripadaju zemlji. Ljude se može označiti kao „zemljane" ili kao „zemaljske", suprotno od Boga, to jest božanskog. Postao je živo biće nadisajem Božjega daha.

Đavao se umije ušuljati - zato ga oličava zmija - u sve naše brige i uspjehe, da se olako domognemo kruha i krova, društvenog položaja i moći… Zar olako? Na kraju, ali već od početka - treba se njemu pokloniti, prodati se đavlu. Čovjek se u svakom slučaju treba klanjati: ili Bogu ili đavlu. Kršćanin je ponovno pozvan da se Bogu jedinom klanja i poklanja, to jest dariva, pa i uz cijenu kruha i krova i društvenog položaja. "Gospodinu, Bogu svome se klanjaj i njemu jedinom služi".

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor a za orguljama je bila prof.Branka Bernardi.