Poziv roditeljima ovogodišnjih krizmanika u župama Otočkog dekanata
Pred nama je korizma – četrdesetnica, u kojoj su kršćani pozvani da obnove svoju vjeru, kako u poznavanju kršćanskog vjerovanja tako i u praktičnom, svakidašnjem kršćanskom životu. Potrebno je stoga više čuti riječ Božju i njeno tumačenje, potrebno je vježbati se u kršćanskim krepostima, kao što molitva, post i milostinja. To se lakše prihvati i razumije ako smo na putu života i obnove svoje vjere zajedno s drugima, u zajedništvu onih koji žive u našoj sredini pred kojima su slični životni zadaci (radosti i teškoće) kao što su i naše. Zato Crkva okuplja svoje vjernike na redovita nedjeljna i blagdanska bogoslužja, ali i ona izvnredna, kao što su hodočašća i susreti. Tako već šestu godinu za redom u našoj biskupiji priređuju se korizmena hodočašća u gospićku katedralu. Ove godine to hodočašće je u znaku pripreme za pohod pape Benedikta XVI. Hrvatskoj, 4. i 5. lipnja. To će biti i proslava Svjetskog dana obitelji. Središnji događaj povezan s tim papinim pohodom bit će svečana Misa, 5. lipnja na hipodromu u Zagrebu. Na taj susret prije svega pozvane su obitelji.

U vidu priprave za ovaj događaj, širom naše domovinske Crkve – po svim biskupijama, u ovom vremenu, priređuju se različiti programi (predavanja, seminari, vikendi, hodočašća i sureti, duhovne obnove ) i to prvenstveno za roditelje i supružnike.

Svećenici Otočkog dekanata odlučili su da će na ovogodišnje korizmeno hodočašće, u Gospić, druge korizmene nedjelje, 20. ožujka o. g. vjernika svojih župa izričito i kao obavezno pozvati roditelje ovogodišnjih krizmanika s preporukom da s roditeljima pođu i krizmanici. Stoga pozivamo i usrdno molimo oba roditelja da pođu na ovo hodočašće. Dragi roditelji, odvojimo ovo nedjeljno poslije podne za duhovno dobro nas samih i naše obitelji.

P r o g r a m h o d o č a š ć a:
- U 14 sati svi će se hodočasnici župa Otočkog dekanata doći u župnu crkvu Presv. Trojstva u Otočcu – program će početi s kratkim Pokorničkim bogoslužjem nakon kojeg slijedi mogućnost ispovijedanja.
- Po završetku bogoslužja i ispovijedanja poći će se na Forticu gdje će biti pobožnost križnog puta u slučaju lošeg vremena ostat će se u crkvi.
- Nakon završetka Križnog puta autobusima ili koji to žele osobnim autima odlazi se u gospićku katedrlu gdje će u 17 sati biti svečana sv. Misa. Pjevanje će predvoditi Mali zbor župe – Otočac. Cijena autobusne, povratne karte iz Otočca do Gospića bit će 30 kn. /Ako krizmanik ide s roditeljem za njega nećemo naplaćivati autobus – ovo vrijedi za župljane Otočca/

Oni koji računaju putovanje autobusom kao i oni koji će ići svojim autom te oni koji će možda biti spriječeni, neka se u svakom slučaju jave svojem župniku i to što prije kako bi se pravovremeno moglo sve što bolje organizirati. I ovo će biti znak naše ozbiljnosti priprave za krizmu kao i za proslavu Dana obitelji u Zagrebu, 5. lipnja o.g Nije to sve, ali je jedna znakovita i važna točka u konkretnom životu Crkve i naroda, u pojedinoj obitelji, župi i biskupiji.

Očekujući vaš odaziv i vjerničko sudjelovanje srdačno pozdravljamo!

Vaši župnici:
Mons. Tomislav Šporčić, župnik Otočca i Dabra, te upravitelj za Švicu, Kompolje, i Brlog
Vlč. Jure Tutek, dekan Otočkog dekanata i župnik Brinja, Letinca, i Jezerana
Vlč. Nikola Komušanac: župnik Krasna i upravitelj za Kuterevo