Hodočasnički križni put vjernika župa Ogulinskog dekanata
U nedjelju, 3. travnja o.g. od 15 - 16 sati na otočkoj Fortici bilo je svečano i pobožno.

Vjernici župa Ogulinskog dekanata sa svojim župnicima obavljali su pobožnost križnog puta na svom korizmenom, hodočasničkom putu prema gospićkoj katedrali gdje je u 17 sati bila sv. Misa.

Pobožnost križnog puta predvodio je vlč. Ante Luketić, župnik Oštarija i Cerovnika, a na početku pobožnosti župnik domaćin i generalni vikar mons. Tomislav Šporčić pozdravio je svećenike i njihove župljane izražavajući radost da su se zaustavili u Otočcu i htjeli imati pobožnost Križnog puta na Fortici gdje je 2007./08. podignut monumentalne, i na zanačjno umjetničkoj razini postaje križnog puta koji imaj svoju posebnost na razini čitave Like ali i aznato šire.

Mnogi su htjeli vidjeti iznutra i kapelicu Gospe žalosne, ali to je mogao samo manaji broj hodočasnika jer bi trebalo duže vremena da bi se mogli svi izredati i poći u kapelicu.

Hodočasnicima gostima pridružili su se i župljani Otočca. Tako je jučer na Fortici na ovoj pobožnosti sudjelovalo najmanje do 500 osoba.