Danas je dan molitve za Domovinu
Danas je dan molitve za Domovinu, na koji su pozvali hrvatski biskupi sa svog posljednjeg plenarnog zasjedanja u Zagrebu.

Prije njih, Komisija Iustitia et pax pozvala je vjernike na post i molitvu svakog petka za pravednu presudu hrvatskim generalima u Haagu.

Molitve u većini crkava počinju u poslijepodnevnim satima i biskupi preko župnika pozivaju sve da dođu na bogoslužja, a one vjernike koji ne mogu doći, da mole u svojim domovima i u prozor stave zapaljenu svijeću.

MOLITVA

Svaki dan ili svake nedjelje, u pripravi za Apostolski pohod Svetog oca Hrvatskoj, okupite svoju obitelj i po mogućnosti u 21.00 sat, izmolite krunicu (ili barem deseticu krunice), molitvu za obitelj, te ispovijest vjere Hrvata katolika i to uz upaljenu svijeću na prozoru kao vidljivi znak i svjedočanstvo obiteljske molitve.