POPIS STANOVNIŠTVA

Tijekom mjeseca travnja će se u Republici Hrvatskoj provesti popisivanje stanovništva. Sudjelovanje u tome popisivanju je građanska dužnost, a ono je važno za život Crkve i vjernika u društvu. Izjašnjavanje vjernika o svojoj vjeri netko može promatrati samo kao statističku datost, ali dobro znamo da je ono ujedno i važan izraz svjedočenja vlastite vjere. Za onoga tko je kršten u Katoličkoj Crkvi i njoj pripada, izjasniti se katolikom znači slobodno izreći istinu i ne zanijekati samoga sebe. U zadnje se vrijeme na razne načine pripadnike Katoličke Crkve pokušava otkloniti od izjašnjavanja da su katolici, zamutiti pogled i stvoriti drukčiju sliku o hrvatskome društvenom tkivu od onoga kakvo ono civilizacijski i kulturološki zapravo jest. Ovime pozivamo sve vas, katoličke vjernike, da očitovanjem svoje katoličke vjere i pripadnosti svomu narodu promičete naše vlastitosti i vrijednosti, naš identitet, kojim pridonosimo izgradnji dobra u svojoj hrvatskoj Domovini. Pri popisivanju stanovništva, dakle, ne zaboravite istaknuti da ste katolici, da ste Hrvati ili pripadnici nekoga drugog naroda.