Susret hodočasnika iz Svete zemlje
Na Uskrsni ponedjeljak, 25. ov. mj. u župnom stanu i župnoj dvorani u Otočcu sastali su se hodočasnici koji su od 9-18. veljače o.g. hodočastili u Svetu zemlju.

Hodočašće su bili organizirali profesor biblijskih znanosti mons. dr. Ivan Šporčić i župnik otočki i generalni vikar mons. Tomislav Šporčić. Na susretu je sudjelovalo 27 hodočasnika od njih 40 i dvoje koliko ih je hodočastilo.

Susret je bio u ozračju uskrsnih blagdana, radosnog susreta s onima koji su devet dana zajedno putovali, slušali i razgledavali sveta mjesta u Isusovoj domovini. Promatranjem fotografija s putovanja na video - zidu sve je najbolje podsjetilo na značanje pojedinih lokaliteta.

Voditelj putovanja dr. Ivan Šporčić svakom hodočasniku je podijelio certifikat jeruzalemskog hodočasnika koju su potpisali gradonačlenik Jeruzzalema, ministar turizma u Jeruzalemu i sam voditelj. To je hodočasnike ugodno iznenadilo.

Jedna od fotografija s hodočašća u svetu zemljmu - ispred i u dvorištu crkve Marijina pohođenja u kojem su ispisane riječi od "Veliča" među kojima je i na hrvatskom jeziku.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Certifikat Jeruzalemskog hodočasnika