Jezerane - Proslava Sv.Jurja
Ove godine je proslava blagdana Sv. Jurja u Jezeranama pomaknuta na 25. travnja jer se datum poklapao sa Velikom Subotom. Misno slavlje predvodili su dekan otočkog dekanata vlč.Jure Tutek i vlč. Josip Štefančić .

U prigodnoj propovjedi istaknuo je vlč. Josip kako danas zaboravljamo vjeru, obitelj i ljubav prema bližnjima jer nam ritam života nameće želja za posjedovanjem, isticanjem i dokazivanjem. Vlč. Jure se obratio mladima i pozvao ih na 35. Sabor katoličke mladeži Gospićko-senjske županije na Udbini. Napomenuo je kako prijave za susret s Papom u Zagrebu traju do 30. travnja i svi moraju imati kartu bez obzira na način odlaska.

Po izlasku iz crkve vjernici su dočekani obiljem kolača koje su pripremile vrijedne Jezerančanke .