Brlog - svečano proslavljena zaštitnica župe
U subotu, 28. svibnja u Brlogu je svečano proslavljena zaštitnica župe - blagdan Pohođenja Bl. Dj. Marije. taj dan ujedno se proslavio i Majčin dan za župe Otočkog dekanata. Misu je predvodio upravitelj župe Brlog i generalni vikar mons. Tomislav Šporčić, a suslavili su mons. dr. Milan Šimunović, vlč. Jure Tutek, vlč. Ivan Miškulin i vlč. Jure Ladišić. Na misi i u kratkom programu nakon mise pjevao je Mali zbor župe Presvetog Trojstva u Otočcu po vodostvom gđe Gabrijele Degoricija i s. Kršimire Vuleta.

Nakon propovijedi i molitve vjernika voditelj slavlja blagoslovio je nanovo postavljeni retabl oltara i sam oltar te obnovljenu propovijedaonicu.

Mali zbor iz Otočca radosno, sigurno izvježbano pjeva čitavu misu.

Grupa složnih Brložana za sve koji su bili u crkvi pripremili su tzv. "kotić" i uz kišno i prohladno vrijeme sve je bilo u najboljem redu.