Papa Benedikt XVI. sletio u Hrvatsku
Papa Benedikt XVI. sletio je 15 minuta prije 11 sati u Zagreb. Dočekao ga državni i crkveni vrh, vrijeme je sunčano.

Nakon slijetanja zrakoplova kojim u posjet Hrvatskoj stiže papa Benedikt XVI, apostolski nuncij Mario Roberto Cassari i šef Protokola predsjednika RH ući će u zrakoplov i pozdraviti Svetoga Oca.

Pri izlasku iz zrakoplova Papu će dočekati sedmeročlana obitelj Kardum, a njihov najmlađi sin osobno će mu darovati cvijeće kao znak dobrodošlice.

Nakon toga, Svetoga Oca pozdravljaju predsjednik RH Ivo Josipović, kardinal Josip Bozanić i predsjednik Hrvatske biskupske konferencije nadbiskup Marin Srakić. Nakon svečanog pozdrava bit će izvedene nacionalne himne.

11:01: Papi Benediktu XVI. srčanu dobrodošlicu zaželjeli su hrvatski predsjednik Josipović, premijerka Jadranku Kosor i članovi hrvatske Vlade, uz ostale političke i crkvene dužnosnike. Svi su poljubili njegov ruku.

11:00 – Nakon sviranja himni, Benedikt XVI. je uz riječi “Pozdrav vjernici” obavio inspekciju počasne garde.

10:56 – Papi su dobrodošlicu zaželjeli hrvatski predsjednik Ivo Josipović i zagrebački nadbiskup Josip Bozanić. Uz njih, Papu je dočekala sedmeročlana obitelj Kardum iz Velike Gorice. Najmlađi član Mihael uručio je Papi buket cvijeća.

10:50 – Papa Benedikt XVI. sletio je u Zračnu luku Pleso. Zrakoplov je ukrašen hrvatskom i vatikanskom zastavom.