Učenici župe Sv.Josipa iz Zagreba u posjeti Gackoj dolini
Grupa učenika ( jedan autobus )sa svojim kapelanom vlč.Markom Vuković, župe Svetoj Josipa iz Zagreba - Trešnjevka danas 11.lipnja, su u posjeti Gackoj dolini.

Zatekli smo ih u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu gdje su došli razgledati crkvu. U crkvi ih je dočekao mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar biskupije, župnik u Otočcu i privremeni upravitelj više župa u Otočkom dekanatu. Isti je djeci govorio o crkvi Presvetog Trojstva od povjesti do danas, o stradavanju crkve u više navrata te zapaljenja u Domovinskom ratu. Na kraju su djeca otpjevala uz gitaru pjesmu "Dajemo Ti slavu, čast i hvalu. Tebi podižemo ruke, Tvoje ime slavimo. Jer velik si, činiš djela velika. Nitko nije kao Ti, Isuse, ..."

Nakon razgledanja crkve učenici, nastavnici i kapelan Vuković obići će izvor rijeke Gacke ( Tonković i Majerovo vrilo ), obići Kuterevo i utočište medvjedića, a ako stignu obići još neka mjesta i znamenitosti.

Na kraju posjeta našj crkvi uslijedila je i zajednička fotografija ispred crkve.