Bladgan je Gospe Karmelske
Danas, 16.srpnja bladgan je Gospe Karmelske. Sveta Misa u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu služena je u 9,00 sati, a predvoditelj misnog slavlja bio je mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar biskupije i otočki župnik. Poslužitelj oltara bio je bogoslov Domagoj Perišić.

Propovjednik je u homiliji govorio o blagdanu Gospe Karmelske - Škapularske. Ona nas poziva da se okupljamo oko nje, Majka Crkve.

I ovogodišnji njezin blagdan neka jasno pokaže da čujemo njezin poziv i glas, da računamo na njezinu majčinsku zaštitu, da preko nje upravljamo naše zajedničke prošnje i molitve Svevišnjemu. Neka snažno odzvoni ona stara i uvijek nova zaufana molitva: "Pod tvoju obranu utječemo se, naša Karmelska Gospe!"

U crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu je i pokrajni oltar Gospe Karmelske koji je danas posebno ukrašen s cvijećem.