Razrješenja i imenovanja u Gospićko-senjskoj biskupiji
Dekretom gospićko-senjskog biskupa Mile Bogovića došlo je do personalnih promjena u biskupiji, i to:

ŽUPNICI I ŽUPNI UPRAVITELJI

Vlč. Dino RUPČIĆ, mladomisnik -Danom 25. srpnja 2011. imenovan je župnim vikarom u župi Sv. Križa u Ogulinu. Službu će preuzeti najkasnije do 10. kolovoza ove godine.

Vlč. Šimo BOŽIĆ, mladomisnik – Danom 25. srpnja 2011. imenovan je župnim vikarom u Senju. Službu će vršiti i u drugim župama kojima upravlja senjski župnik dr. Richard Pavlić. Primo-predaja najkasnije do 14. kolovoza ove godine.

Vlč. Mario VAZGEČ – Danom 25. srpnja 2011. razrješen službe duhovnog pomoćnika u Senju i imenovan župnikom u župi Našašća Sv. Križa u Križpolju te upraviteljem excurrendo župe Sv. Nikole u Stajnici i Sv. Ivana Krstitelja u Lipicama. Župe na koje je imenovan preuzet će inventarno i protokolarno najkasnije do 20. kolovoza ove godine.

Vlč. Josip ŠTEFANČIĆ
Danom 25. srpnja 2011. razriješen uprave župa Našašća Sv. Križa u Križpolju, Sv. Nikole u Stajnici i Sv. Ivana Krstitelja u Lipicama i imenovan župnikom župe BDM Majke Crkve na Plitvicama. Primopredaju izvršit će inventarno i protokolarno, najkasnije do 20. kolovoza ove godine.

Vlč. Stjepan ZEBA
Danom 25. srpnja 2011. razriješen privremene uprave excurrendo župe BDM Majke Crkve na Plitvicama. Župu će predati novoimenovanom župniku vlč. Josipu Štefančiću najkasnije do 20. kolovoza ove godine.

Vlč. Pejo IVKIĆ
Danom 25. srpnja 2011. razriješen uprave župe Sv. Ilije u Sincu te excurrendo župa Sv. Mihovila u Ramljanima i Sv. Krunice u Čanku i imenovan župnikom župe Marijina Uznesenja u Brinju te upraviteljem excurrendo župa Sv. Jurja u Jezeranama i Sv. Antuna Padovanskog u Letincu. Primopredaju će izvršiti, inventarno i protokolarno, najkasnije do 20. kolovoza ove godine.

Vlč. Stanko SMILJANIĆ
Danom 25. srpnja 2011. razrješen službe duhovnog pomoćnika u župi Sv. Križa u Ogulinu i imenovan upraviteljem župa Sv. Ilije u Sincu.

Don. Anđelko KAĆUNKO
Danom 25. srpnja 2011. razrješen službe duhovnog pomoćnika u župi Navještenja Gospodnjega u Gospiću i imenovan upraviteljem župe Sv. Stjepana u Kompolju i excurredno Pohođenja Marijina u Brlogu. Primopredaju će izvršiti, inventarno i protokolarno, najkasnije do 20. kolovoza ove godine.

Mons.mr. Tomislav ŠPORČIĆ, župnik
Danom 25. srpnja 2011. razrješen privremene uprave župa Kompolje, Švica i Brlog. Župu Sv. Ivana u Švici predat će vlč. Mili Rajkoviću a župe Sv. Stjepana u Kompolju i Marijinog Pohođenja u Brlogu predat će novoimenovanom upravitelju vlč. Anđelku Kaćunku.
Primopredaja neka se izvrši najkasnije do 25. kolovoza ove godine.

Vlč. Mile RAJKOVIĆ, župnik
Danom 25. srpnja 2011. imenovan na upravu župu Sv. Ivana Krstitelja u Švici. Razrješen uprave župa Sv. Stjepana u Kompolju i Marijina Pohođenja u Brlogu.

Primopredaja neka se izvrši najkasnije do 10. kolovoza ove godine.

Preč. Jure TUTEK
Danom 25. srpnja 2011., razrješen službe župnika župe Marijina Uznesenja u Brinju te upravitelja excurrendo župa Sv. Jurja u Jezeranama i Sv. Antuna Padovanskog u Letincu. Također je razrješen službe dekana otočkoga dekanata.

Vlč. Josip JURKOVIĆ
Danom 25. srpnja 2011., umirovljen je, upravljat će iduće pastoralne godine župama koje su mu povjerene na uprav, Do 1. kolovoza 2012.

Fra Josip GRIVIĆ
Danom 25. srpnja 2011., imenovan, župnikom u Karlobagu i upravitelje župa Lukovo Šugarje, Cesarica i Prizna.
Službu ćete primiti od dosadašnjeg župniku fra Stjepana Bergovca najkasnije do 20. kolovoza ove godine .

Fra Stjepan BERGOVEC
Danom 25. srpnja 2011., razrješen službe župnika u župama Karlobag, Lukovo Šugarje, Cesarica i Prizna. 20. kolovoza ove godine.