Duhovne vježbe za svećenike u Krasnom
Krasno, (IKA) - U svetištu Gospe od Krasna održava se od 23. do 26. kolovoza prvi turnus duhovnih vježbi za svećenike Gospićko-senjske biskupije i Riječke nadbiskupije. Uz dvadesetak svećenika dviju (nad)biskupija na duhovnim vježbama sudjeluju i riječki nadbiskup i metropolit Ivan Devčić i gospićko-senjski biskup Mile Bogović. Voditelj duhovnih vježbi je mr. Mario Gerić, svećenik Riječke nadbiskupije.

Glavna tema duhovnih vježbi je svećenička liturgijska duhovnost. Mr. Mario Gerić je posvijestio značaj svećeničke liturgijske duhovnosti koja se u svojoj konkretnosti preslikava u zajednice koje su svećenicima povjerene. U prvom dijelu govorilo se općenito o mjestu liturgije u duhovnosti, dok je druga tema bila o praktičnim ciljevima u službi predstavljanja. Uz duhovna razmatranja u hotelu kod svetišta svakodnevno se slave mise u crkvi Majke Božje od Krasna.

Drugi turnus duhovnih vježbi je od 29.kolovoza do 1. rujna 2011. u Domu pastoralnih susreta u Lovranu.