Sestre Milosrdnice u posjetu Otočcu
Dana 4.rujna, 40-tak časnih sestara Družbe sestara Milosrdnica sv.Vinka Paulskog iz Zagreb posjetilo je Gacku dolinu i Grad Otočac te bilo na molitvi večernjoj.

Sestre su u našoj crkvi pjevale II. večernju iz Časoslova koji redovito mole sve Bogu posvećene osobe. II. vatikanski Sabor molitvu Časoslova preporuča i cijelome puku Božjemu.

Predvoditelj je bio mons.mr.Tomislav Šporčić, u zajedništvu s don.Anđelkom Kaćunkom.

Zaista rijedak i iznimno lijep događaj za našu župnu zajednicu.

Na kraju je župnik mons.Šporčić zahvalio sestrama i časnoj majci - vrhovnoj glavarici s.Miroslavi Bradica, te kratko predstavio našu župu Presvetog Trojstava, samostan sestara Družbe Srca Isusova i sam Grad. Srednjovjekovna kultura je cvala u ovom kraju a to označava i naš ambon ispisan naglagoljici " U početku bijaše riječ "Ovdje u Gackoj je početak hrvatske državnosti, naša crkva se spominje u XVII.stoljeću - kazao je župnik.