Donacija župniku za uređenje Pastoralnog centra
Danas 3. studenoga 2010. godine u Gradskoj vijećnici Grada Otočca upriličeno je svečano uručenje donacije za završetak uređenja Pastoralnog centra župe Presvetog trojstva u Otočcu s početkom u 10,00 sati.

Nakon pozdravne riječi Gradonačelnika grada Otočca Maria Barkovića i Župana Ličko-senjske županije Milana Jurkovića koji su u svojim izlaganjima istaknuli kako je ova donacija u iznosu od 40.000,00 kuna namijenjena završetku radova na uređenju Pastoralnog centra župe Presvetog Trojstva kako bi tako konačno uređenje Pastoralnog centra spremno dočekalo blagdan Župe i Dana grada Otočca u mjesecu siječnju naredne godine. Također Župan Milan Jurković istaknuo je da generalni vikar mons. Tomislav Šporčić može uvijek računati na podršku i svestranu suradnju kako županijskih tako i gradskih službi jer samo zajedničkim radom i suradnjom mogu se ostvariti ciljevi i projekti.

Nakon izlaganja donaciju otočkom župniku i generalnom vikaru Gospićko-senjske biskupije mons. mr. Tomislavu Šporčiću uručili su Gradonačelnik grada Otočca Mario Barković, župan Ličko-senjske županije Milan Jurković i ravnatelj Nacionalnog parka Plitvička jezera mr.sc. Branislav Šutić. Nakon svečanog uručenja donacije svim nazočnima obratio se otočki županik mons. mr. Tomislav Šporčić koji se zhvalio na ovako vrijednoj donaciji te istakao da navedenom donacijom završiti će se jedan od građevinskih radova na kojima radi župa kako bi okoliš oko crkve Presvetog Trojstva i Pastoralne dvorane bio što ljepši kako za građane Grada Otočca tako i sve žitelje Ličko-senjske županije. ( GO )