Proslava Male Gospe na Poljicima
Rođenje Blažene Djevice Marije ili Male Gospe vjernici Gacke doline proslavili su danas u crkvi BDM na Poljicima gdje je sv. misu u 11.00 sati predvodio mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar biskupije i otočki župnik.

U svojoj homiliji osvrnuo se na današnje Evanđelje i sam blagdan rođenja BDM.Čitav Marijin život odvijao između dva velika dana koja i mi danas slavimo kao njezine blagdane: od Male Gospe kada slavimo njezino rođenje pa do Velike Gospe kada slavimo njezino uznesenje na nebo. Između ta dva važna događaja u Marijinom životu nalaze se mnogi drugi dani koje mi danas također slavimo. Zato, kada se Crkva spominje Marije i kada slavi njezine blagdane, ne radi se samo o prisjećanju na neke prošle događaje, nego u svemu tome tražimo što Marija poručuje nama danas, naglasio je mons.Šporčić te dodao da nas Marija uči slušati Božju riječ i prihvaćati ju u svom životu. A Božja riječ se ne može prihvatiti djelomično ili onako kako se to nama sviđa nego u potpunosti, zaključio je propovjednik te potaknuo sve prisutne da u svom svakodnevnom životu vjerom odgovaraju na Božju riječ po uzoru na Blaženu Djevicu Mariju.

Euharistijsko slavlje za orguljama animirala je gospođa Božena Vera Dubravčić – Cernić, operna pjevačica u mirovini.