Ne zaboravite pomaknuti sat
Hrvatska i veći dio Europe, uz izuzetak Islanda, ove će godine pomaknuti satove na zimsko računanje vremena u noći 29. na 30. listopada.

Kazaljke na satu tada će se pomaknuti jedan sat unatrag, s dva sata na jedan, čime će se te noći dobiti jedan sat spavanja više. Nakon pomicanja sata, dani će u poslijepodnevnim satima postati kraći. Sunce će u Zagrebu, umjesto u 17.46, zaći u 16.46, u Splitu u 16.40, a u Rijeci u 16,53.

Pomicanje kazaljki ne provode sve države svijeta, a ni one koje ih pomiču ne čine to u isto vrijeme. Primjerice u Kanadi i SAD-u satovi se ove godine pomiču u noći sa 5. na 6. studenog.

Zanimljiv je i slučaj Rusije, Bjelorusije i Ukrajine koje su od ove jeseni odlučile prestati s praksom pomicanjem kazaljki, pa više neće imati ljetno i zimsko vrijeme.