Likovna kolonija za pastoralni centar u Brinju
Brinje, (IKA) - Likovna kolonija Udruge likovnih umjetnika Fortuna art s ciljem pribavljanja sredstava za gradnju župnog stana i pastoralnog centra u Brinju kao i za uređenje unutrašnjosti crkve prigodnim slikama religioznog karaktera, održana je od 4. do 6. studenoga u prostorijama Lovačkog društva Brinje. Kolonija je, prema riječima domaćeg župnika Peje Ivkića održana s ciljem pomoći gradnje pastoralnog centra za koji su do sada podignuti temelji. Desetak umjetnika na čelu s predsjednikom Udruge Darkom Starešinom napravilo je za trajanja kolonije tridesetak slika sakralnog karaktera kao i s motivima prirode, u tehnici ulja na platnu. Najveći dio slika će se ponuditi na prodaju na aukciji dok će dio slika naći svoje mjesto na zidovima crkve Uznesenja BDM u Brinju. Ukupna cijena projekta gradnje pastoralnog centra je oko 1,5 milijuna kuna.