Članovi zajednice "Mondo nuovo" u Otočcu
Danas je 33. nedjelja kroz godinu, u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu svete Mise u 9 i 11 sati koje je predvodio i propovjedao mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar biskupije i otočki župnik.

U svojoj propovjedi na središnjoj Euharistiji kazao je: Naša duša traži Gospodina to bi smo trebali željeti kada dolazimo na Misu. Današnja Božja riječ je vrlo obilna. Isus govori o gospodaru koji dijeli svoje darove, to dijeli slugama a mi smo te sluge. Ta riječ sluga - na s podsjeća na neka stara vremena, danas nitko ne želi biti sluga. Teško je biti sluga. Isus je služio i život svoj položio za druge. Prihvatimo da budemo sluge, moramo služiti Gospodinu, zato smo na svijetu da Boga upoznamo, da Boga ljubimo, da Bogu služimo i da tako dođemo na nebo. To što imamo to je dar koji nam je Bog dao. Kaže sv.Pavao: Što imaš, a da nisi primio ?
Mi smo sluge, što smo primili to je dar, to nije moja zasluga.Talenti ili darovi povjereni su svakome da s njima radi za svoj spas, ali tako da ih uloži u opće dobro. Oni trebaju doći do izražaja u unutrašnjem životu i vanjskom djelovanju zajednice, i ona je za njih odgovorna. Lijenost je sedmi glavni grijeh. Mi se stalno povlačimo, nećemo se založiti za javno dobro tako je i u Crkvi. Imamo toliko ljudi sposobnih i darovitih, a ljudi se stalno povlače, pa tako i na političkoj razini. Svi mislimo da je politika problem i prljavi posao, a problema ima i u crkvenoj zajednici. Treba služiti koristiti na dobr zajednice, ne se time hvaliti nego služiti.

Na kraju Mise župnik je pročitao proglas našeg biskupa Mile Bogovića o izboru ili potvrdi novih članova župnog pastoralnog vijeća .

Danas u našoj župi bila su i dva mladića iz terapijske zajednice «Mondo Nuovo» iz Kistanja kod Šibenika. Svoju životnu priču ispričao nam je mladić imenom Željko star 24 godine koji je u svijet druge upao sa 13. godina. Tako Željko kaže uvjek sam osjećao u sebi strah, nitko mi nije mogao pomoći, ni roditelji ni zajednica. Sve što sam imao dao sam za drogu, sve sam iz kuće rasprodao. Da iz početka je bilo lijepo, kako kaže Želko "napeto" ali poslije stanete pred zid i nemate kuda, svi su me odbacili, a pomoć sam potražio u terapijskoj zajednici u kojoj se i sada nalazim. Masa mladih se drogira, masa mladih na cesti umire od droge. Poručujem Vam ne nasjedajte i ne pomišljajte koristiti drogu. Više o terapijskoj zajednici pročitajte na ineternet stranici www.mondo-nuovo.hr

Ispred i na ulasku u Crkvu postavljen je štand naših suvenira rukotvorina koje radimo i od čega se financiramo i uzdržavamo pa molim ukoliko možete nam pomoći prilikom kupnje nekog od suvenira.

Po izlasku iz Crkve gotovo svi suveniri su rasprodani, ljudi su otvorili svoja srca i svoje novčanike te time pomogli i tim mladićima da izađu iz zla droge.