Trideset i druga nedjelja kroz godinu
Danas, 7.studenog,  na trideset i drugu nedjelju kroz godinu svete mise u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u 9 i 11 sati predvodio i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić – župnik i generalni vikar biskupije. Euharistijsko slavlje uveličao crkveni pjevački zbor, a na maloj misi dječji zbor.

U današnjem evanđelju Isus odgovara na pitanje svojih teoloških protiv-nika o uskrsnuću mrtvih. Svoju vjeru i učenje o tjelesnom uskrsnuću mrtvih izvodi iz svetih knjiga svoga naroda koje su uglavnom prihvaćali i njegovi protivnici. Bog Abrahamov, Bog Izakov i Bog Jakovljev je Bog živih jer njemu svi žive! Pozvavši pojedince na gozbu života preko njihovih roditelja, on nikada ne prekida osobni odnos prema njima. Danas obnavljamo vjeru u svetost života kao Božjeg dara i s većom sviješću ponavljamo članak Apostolskog vjerovanja: "Vjerujem u uskrsnuće tijela."

Oni koji danas opovrgavaju nauku o uskrsnuću mrtvi, navode druge prigovore: Hoćemo li uskrsnuti kao djeca, kao odrasli, kao starci,kao takvi, kakvi smo bili u trenutku smrti, ispijeni od bolesti, ranjeni od nesreće?

Više od toga muči nas pitanje o besmrtnom životu. To pitanje je od presudnog značenja od pitanja, da li Bog postoji. Ako naime, Bog postoji, a nakon smrti nas ne probudi u novi život, nije nam zanimljiv. Što da počnem s takovim Bogom. Ali ako nas Bog nakon smrti probudi, naša sadašnjost dobiva ogromno značenje. Ako budemo, naime, nakon smrti uskrsnuli, stupit ćemo pred Božje lice i pred Božjim očima sve će biti očito, što se ovdje događalo, tada ćemo morati mnogu riječ drugačije razmisliti, mnogo djelo drugačije zamisliti, mnoge odnose prema Bogu i ljudima drugačije srediti. Drugačije se treba moliti, drugačije se vladati u iskušenjima, drugačije trpjeti i drugačije umirati...