Mladi Europljani kod župnika u Otočcu
Danas, 14. studenog o.g. župnika u Otočcu mons. Tomislava Šporčića posjetili su mladi iz raznih europskih država, a koji po pola godine, a neki i više borave u Kuterevu, vezano uz Utočište medvjeda. Oni na svoj način proučavaju biljni i životinjski svijet imajući u vidu svoje buduće zanimanje.

Njih troje je iz Francuske, dvoje iz Njemačke, jedno iz Španjolske, jedno iz Litve i jedno iz Srbije. Oni sami priređuju drva za grijanje, priređuju zemlju za proljetno oranje, ponešto znaju hrvatski.

Imaju i učitelja Hrvatskog jezika. Svi oni smatraju da će im boravak i ovaj "studij" pomoći za buduća stručna zanimanja.Za tehničke poslove pomaže mu g. Fabijan Piršljin. g. Ivica Crknković - Pavenka s njima je zadovoljan. Kaže da se dobo razumiju. Nakon što ova grupa završi svoj boravak u Kuterevu on vjeruje da će doći druga ekipa.