Betlehemsko svijetlo donesenu u župnu crkvu
Betlehemsko svjetlo, simbol ljubavi i mira, večeras 16.prosinca stiglo je u župu crkvu Presvetog Trojstva, gdje su ga iz Zagreba donijeli članovi Odreda izviđača " Fortica " iz Otočca.

Betlehemsko svjetlo je međunarodna akcija u kojoj izviđači prijenose svjetlo upaljeno u štalici Isusovog rođenja u Betlehemu. Uz pomoć velikog broja nacionalnih izviđačkih organizacija, Svjetlo svake godine obilazi svijet i prenosi se svijećama milijuna vjernika.

Večeras je u 17 sati bila i Božićna ispovijed s Pokorničkim bogoslužjem, a nakon čega je služena Misa koju je predvodio mons.Tomislav Šporčić, uz asistenciju don Anđelka Kaćunka i don Jure Ladišić.

Na završetku mise okupljeni izviđači i građani prenjeli su Svjetlo u svoje fenjere i nastavili put kako bi poruka mira i dobre volje stigla u što veći broj domova.