Sv.Stjepan i blagoslov vode
Danas 26.prosinca slavimo blagdan sv.Stjepana.

Središnje euharistijsko slavlje u 11 sati predvodio je i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar Gospićko-senjske biskupije i otočki župnik uz asistenciju don Jure Ladišćić pastoralnog suradnika za slijepe i slabovidne.

Na početku misnog slavlja pristupilo se molitvi litanija Svih svetih i blagoslovu vode za trokraljski blagoslov kuća.

U svojoj homiliji mons. Šporčić je kazao: Prvog dana po Božiću kršćanstvo slavi blagdan jednog mučenika. Snažniji kontrast jedva je moguće sebi zamisliti. Tu je božansko dijete u jaslama. A već slijedećeg dana je riječ besmislenu gnjevu progonitelja, o tome da škripuće zubima protiv Stjepana. Već su crkveni oci vidjeli ovaj kontrast. Ali su istodobno ova dva blagdana usko povezani. Luka naziva Stjepana čovjekom punim Duha Svetoga. . On je slika pravog kršćanina. Svi mi koji smo primili Duha Isusa Krista, ovim smo Duhom osposobljeni za ljubav koja oprašta čak i neprijateljima. Kao što je Božja Slava zasjala upravo u siromaštvu neznatnosti jaslica, tako i Stjepan vidi suočen sa smrću otvoreno nebo i Isusa gdje sjedi s desna Bogu. Tko kao Stjepan služi životu, neće se dati zaraziti ukočenošću i otvrdnućem srca. Držat će svoje srce otvoreno za ljubav. Ljubav će i nama otvoriti nebo - poručio je mr.Šporčić.

Danas u zajednicu krštenih primljena je i Klara Biondić.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođen orguljašicom prof.Brankom Bernardi.