Blagdan Svete Obitelji
Danas na blagdan Sv.Obitelji, 30.prosinca, večernju misu u 18 sati, u župnoj crkvi predvodio je mons.mr.Tomislav Šporčić - župnik i generalni vikar biskupije uz asistenciju vlč. Jure Ladišić pastoralnog suradnika za slijepe i slabovidne.

U svojim razmišljanjima župnik je kazao kako ima mnogo kičastih slika Svete obitelji koje su postale uzorom zajedničkog života naših kršćanskih obitelji. Takve slike ostavljaju banalan okus. Tu je sve čini se previše idilično i skladno. Biblija nam ipak oslikava jednu drugu sliku Isusove obitelji. To započinje rođenjem koje se događalo u siromašnim prilikama, izvan ljudske zajednice, u staji. Obitelj je od početka ugrožena - zaključio je mons.Šporčić.

Pučko pjevanje predvodila je s.Krešimira Vuleta.

----------------------------------------------------------------

U 19,00 sati mons.Tomislav Šporčić služio je misu na talijanskom jeziku za grupu Talijana njih oko 30-tak koji su odsjeli u hotelu Park Exskluzive, a koji su u proputovanju sutra za Međugorje.