Sedma nedjelja kroz godinu
Danas na sedmu nedjelju kroz godinu, 19.veljače središnje euharistijsko slavlje u 11 sati u župnoj crkvi predvodio je i propovjedao mons.mr.Tomislav Šporlić generalni vikar biskupije i otočki župnik.

U Svojim razmišljanjima župnik se osvrnuo na bolest i grijeh. Dosiata neobična zgoda. Čovjek koji prvi puta sluša ovu zgodu mora se ipak zapitati: Što u takvim okolnostima, gdje se očekuje ozdravljenje bolesnog čovjeka, znači ta Isusova riječ "Sinko ! Otpuštaju ti se grijesi!? Zar pred njim na nosiljci ne leži uzet, dakle teško bolestan čovjek koji očekuje ozdravljenje, a on govori o opraštanju grijeha? Bog znade da za čovjeka ima nešto važnije i od tjelesnog zdravlja, a to je zdravlje duše i njegov odnos s Bogom.

I danas su među nama toliki uzeti, ne u stavrnom već prenesenom značenju. To su primjerice ljudi , koji često bez vlastite krivnje, nikad nisu ušli u crkvu, nikad se nisu suočili s evanđeljem . Možda samo zato što imaju određenje predrasude, što s vjerom nisu upoznati ili su krivo informirani. Treba im ljudi koji će ponajprije s ljubavlju za njih moliti, a onda i primjerom svog života i svojom riječi na njih pozitivno utjecati, povesti ih k Isusu.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođen prof.Brankom Bernardi za orguljama.