Četvrta korizmena nedjelja
Danas, 18.ožujka, na četvrtku korizmenu nedjelju središnje euharistijsko slavlje u 11 sati predvodio je i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar biskupije i otočki žunik.
Na svetoj Misi bilo je i 50 pripadnika Udruge veterana Domovinskog rata Lopar, s otoka Raba.Domaćin im je bio pukovnik Davor Peitl.Župnik ih je sve srdačno pozdravio i zahvalio im što su povezani s onima koji su branili ove krajeve i našu Domovinu, te da iz Gacke doline i Grada Otočca odu s lijepim dojmovima.

U svojoj propovjedi mons.Šporčić je kazao kako je bez sumnje, ljubav najveća tema ljudskih razgovora, književnih djela, filmova, pjesama. O njoj se govori s najljepšim osjećajima i biranim riječima. To je samo znak da čovjek ne može živjeti bez ljubavi, biti ljubljen, ljubitiNo postoji i naličje te stvarnosti. Ljudi se međusobno kunu u ljubav, a istodobno smo svjedoci razočaranih, izigranih, neostvarenih ljubavi. Zašto ? Zato što ljubav ima visoku cijenu koju čovjek često nije spreman platiti. Ta je cijena ponajprije vrijernosti, a često i velikog odricanja i žrtve. U susretu s takvim zahtjevima ljubavi mnogi se ljudi pokažu slabićima i kukavicama. Zato je toliko iznevjerenih ljubavi, razvrgnutih brakova i razočaranih ljudi. Bog nije takav. U njega nema lica i naličja ljubavi, već uvjek smo njezin najčistiji oblik.

Doista, za čovjeka vjernika ne može biti sretnije spoznaje od ove da Bog nije neumoljiv i strog sudac, nego ponajprije dobri Otac koji ljubi i koji je spreman za tu ljubav platiti i najveću moguću cijenu, žrtvu svoga Sina. Čovjek koji ne prihvaća Božje svjetlo ostaje u tami svojih zabluda i postaje svoj vlastiti sudac. Zato za današnje čovječanstvo nema ništa preče od povratka k Bogu i njegovu svijetlu. Samo na Božjoj ljubavi i prema čovjeku može se zapaliti prava ljubav u srcu čovjeka, koji ne će imati naikavog tamnog naličja.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođen prof.Brankom Bernardi za orguljama.