U kapelici Sv.Josipa proslavljen blagdan
Danas, na blagdan Sv. Josipa, služena je Sv. Misa u kapelici Sv. Josipa na gradskom groblju u Gornjoj Dubravi. Misu je služio mons. Tomislav Šporčić, župnik otočki. Na misi je sudjelovalo pedesetak vjernika.

Župnik je u homiliji govorio iznimnoj velikoj i važnoj ulozi Sv. Josipa u djelu spasenja. Njega Bog postavlja za glavara Sv. Obitelji. Njegova je životna sitacija toliko specifična i posebna, a njegova je veličina upravo u tome što on prihvaća tu posebnost, ta posebnost čini ga različitim od drugih. Teško bi mu to bilo protumačiti našim ljudskim riječnikom. Bog i na njega pušta tvrdi san da bi preko anđela u snu protumačio to otajstvo života, to božje odabranje Marijino, ali i njegovo. Kršćani u svijetu moraju uvijek biti posebniji, blizi i jednaki drugima, ali opet drugačiji. Bog je svojim vjernima ostavio posebnu ulogu i službu. Oni trebaju biti navjestitelji veličanstvenih djela božjih. Oni su odabrani, božji narod. Crkva je novi Božji narod. Svatko od nas rođen je na novi život u sakremntu krštenja. U Našem svijetu teško je biti posebniji. Svi želimo biti što bolje prihvaćen od svoje okoline , želimo se nekako "uklopiti" u postojeće. "Drugačiji" smetaju., izazivaju, Prihvatiti to u tišini i poslušnosti, u svoj jednostavnosti i skrovitosti je vrlo zahtjevno. No, to je i perspektivno. Od Sv. Josipa svaki vjernik može toliko toga naučiti. On je i zaštitnik sretne smrti. Imamo puno razloga Sv. Josipu se moliti i utjecati u njegov zagovor.

Čestitamo svim Josipima i Josipama sretan Imendan!