Euharistijsko klanjanje srijedom
Svake srijede poslije večernje mise koja se služi u 18,30 u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu župljani sa župnikom mons. Tomislavom Šporčićem, vlč. Jurom Ladišićem ili don Anđelkom Kaćunkom obavljaju pobožnost Euharistijskog klanjanja. Tako je bilo i u tijeku korizmenog vremena.

Malo je vjernika koji su u ovoj pobožnosti redoviti. Oni koji srijedom dođu na misu radi toga što su naručili za taj dan nakanu sv. Mise znaju biti zatečeni s posebnom pobožnošću nakon mise jer o njoj premalo znaju.

Euharistijsko klanjanje je ozbiljna i zahtjevna pobožnost. Šteta da u mnogim župama gotovo da ne postoji. Papa Benedikt XVI. vrlo često spominje ovu pobožnost, osobito u dokumentima koji govori o Euharistiji.Pozivamo sve da se što češće uključe u ovu tjednu pobožnost.