Papa Benedikt XVI u RH 4. i 5.lipnja 2011.
Stalno vijeće Hrvatske biskupske konferencije, u ime svih hrvatskih biskupa, u dogovoru s Predsjednikom i Vladom Republike Hrvatske, ima čast i radost priopćiti da je papa Benedikt XVI. radosno prihvatio poziv i doći će u pastirski pohod Hrvatskoj u subotu 4. i nedjelju 5. lipnja 2011. godine, priopćio je Tiskovni ured HBK.
Papa Benedikt XVI. boravit će u Zagrebu u povodu Nacionalnog susreta hrvatskih katoličkih obitelji i tom prigodom pomolit će se na grobu blaženog kardinala Alojzija Stepinca.
Nacionalni susret katoličkih obitelji i Papin pohod bit će pod geslom "Zajedno u Kristu".
Program pohoda će biti objavljen naknadno.

Stalno vijeće Hrvatske biskupske konferencije imenovalo je 16. studenoga organizacijski odbor HBK za pripremu i praćenje pohoda pape Benedikta XVI. Hrvatskoj.
Za glavnog koordinatora odbora imenovan je generalni tajnik HBK mons. Enco Rodinis, za pripremu i organizaciju liturgije imenovan je predstojnik Hrvatskog instituta za liturgijski pastoral HBK fra dr. Ante Crnčević, za protokol će biti zadužen zamjenik generalnog tajnika HBK vlč. Fabijan Svalina, te za medije predstojnik Tiskovnog ureda HBK Zvonimir Ancić.
Zagrebačka nadbiskupija imenovat će Nadbiskupijski odbor, priopćio je Tiskovni ured HBK.
( ika )