Započinju mise ZORNICE
Prvom nedjeljom Došašća započinje nova crkvena ili liturgijska godina. Vrijeme Došašća je vrijeme pripreme za dolazak Sina Božjega. Iduća nedjelja je prva Adventska nedjelja.
U župnoj crkvi Presvetog Trojstva započinje se s misama zornicama u 6,30 sati.
Posebna pobožnost gaji se kroz mise zornice. To su mise koje se slave u adventu u ranim jutarnjim satima u svitanje dana. Te mise imaju i pokornički značaj, jer vjernici moraju ustati rano da se stigne u crkvu i četverotjednoj pobožnosti odriču se sna.
Mise zornice posjećuje otprilike prosječni broj vjernika koji redovito pohađaju nedjeljne mise. Misa se ni po čemu ne razlikuje od nedjeljne.

Susret s Isusom - najljepši je početak dana!

U užurbanoj predbožićnoj atmosferi uličnog i trgovačkog blještavila u javnosti se malo govori o duhovnoj dimenziji priprave za Božić. Malo tko u medijima svraća pozornost da se kroz različite oblike pobožnosti vjernici pripremaju početkom crkvene godine u predbožićno vrijeme za Kristov dolazak. Iako se u posljednje vrijeme rjeđe prakticira, još mnogi vjernici u adventu imaju dane posta i odricanja od konzumiranja određene vrste hrane. Kako je nekoć nemrs bio u sve radne dane adventa, ovisno o običajima među vjernicima još se zadržala i ta praksa. Kvatre odnosno prosni dani u adventu i dalje se u brojnim obiteljima poštuju.