Deseta nedjelja kroz godinu
Danas, 10.lipnja, na desetu nedjelju kroz godinu jutarnju svetu Misu predvodio je i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar biskupije i otočki župnik.

Danas je jedan od najsvečanijih dana za našu župnu zajednicu, u 11 sati je podjela sakramenta Prve Pričesti.

Kad mislimo na krizmanike i prvopričesnike to ne mislimo samo na prostorni teritorij, mnogi žive na tom teritoriju a ne pripadaju toj zajednici. Tko pripada euharistijskoj zajednici? Svi oni koji slave euharistiju a onda poslije postoji i župna zajednica. Danas se bitnoi naglašava Euharistija. Crkva je mjesna zajednica vjernika, u njoj se nešto događa, slavlje Euharistijske zajednice, to mora biti na jednom mjestu. Crkva je zajednica s svojim prezbiterom. Župa je mjesna Crkva, bez župe nema Crkve. Obitelj je Crkva u malom, bez zajednice nemožemo ostati čvrsti u vjeri - kazao je propovjednik.

Svečanost je uveličala i prof.glazbe Renata Ivoš-Krajina, voditeljica crkvenog zbora u Hrvatskom Leslovcu, župa Stupnik koja je svirala za orguljama i svojim lijepim glasom otpjevala psalam.