Proslava sv. Ivana u Lipicama
U subotu, 23. lipnja u župi Sv. Ivana Krstitelja u Lipicama proslavljen je župni zaštitnik Sv. Ivan. Svečanu svetu Misu predvodio je i propovijedao mons. Tomislav Šporčić, žunik otočki i genralni vikar, a uz domaćeg župnika vlč. Maria Vazgeča još je koncelebrirao vlč. Pejo Ivkić, župnik brinjski.

U homiliji je mons. Šporčić istaknuo čudesne događaje oko njegovog za rođenja. Viđenje njegovog oca Zaharije. Davanje imena djetetu I v a n i drugo. Sve je to ukazivalo da će to dijete imati zasebno veliku ulogu u povijesti spasenja. To nam sugerira važnost i nepovredivost život svakog čovjeka kao bića kojeg Bog posebno ljubi, te ima svoju veličinu u čedost božju u sebi koje je nepovredivo i koje treba poštivati svaki prema sebi i drugome. S druge strane svaki čovjek je pozvan da prepozna svoje vrijeme i ispituje znakove koje mu Bog šalje da prepozna što mu je činiti, a što izbjegvati. To se može ostvarivati samo onda ako je čovjek okrenut prema Bogu, ako se druži s Gospodinom u svakodnevnoj moliti osobono i zajednički. kršćain je pozvan da pruža ljudima oko sebe svišestruko svejdočanstvo a osnovno je ono koje ukaazuje na važnost duhovnih vrednota nad ovozemaljskim, materijalnim i sjetlnim stavarnostima. Sveci su openito govoreći ljudi koji su to u svom vremenu činli i davali primjer drugima. Sveci nam ukazuju i danas taj put.

Poslije sv. Mise pred crkvom narod je zadržao u razgovru, pjesmi pa i u nardnom kolu.