Krštenje Lene Dujmović
Danas, 15.srpnja na petnaestu nedjelju kroz godinu središnje euharistijsko slavlje u 11 sati predvodio je i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar bisklupije i otočki župnik.

U zajednicu vjernika primljena je djevojčica Lena Dujmović , kći Tanje i Tihomira.

Liturgijska čitanja ove nedjelje otkrivaju neka temeljna obilježja onoga tko je pozvan biti prorokom i navjestiteljem. U središtu današnjeg evanđelja nalaze se apostoli - poslanici. Poslanje apostola "dva po dva" postaje modelom navještanja evanđelja. Drugi je potreban za osvjedočenje vlastite vjere, ali i kao lijek protiv oholosti u navještanju. Svaki krštenik trebao bi imati sudruga u navještanju, onoga pred kim nikada ne će posustati u življenju i svjedočenju evanđelja. Krist je jedino mjerilo i treba sve učiniti da se postane osobom slušanja iz kojeg se rađa poslušna vjera - kazao je mons.Šporčić u svojoj homiliji.

Euharistijsko slavlje uveličao je crkveni zbor a za orguljama bila je s.Krešimira Vuleta.