Proslava sv.Ilije u Sincu
Danas, 20.srpnja proslava je blagdana sv.Ilije kada župa Sinac proslavlja svog zaštitnika i patrona župe.

Svečanu koncelebriranu svetu misu u 11 sati predvodio je mons.Mile Pecić župniki i dekan Slunjski, u zajedništvu s mons.mr.Tomislavom Šporčić generalnim vikarom Gospićko-senjske biskupije i otočkim župnikom, te mons.mr.Tomislavom Rogić župnikom i dekanom Ogulinskim, te više desetaka svećenika iz biskupije.

U svojoj homiliji mons.Pecić govorio je o današnjem svecu i župnom patronu sv.Iliji.
Ilija uviđa da je Bog koji spašava. Ilija je odigrao ulogu, očuvao narod od progonstva. EDanašnje Evanđelje govori o muci i preobraženju uoči muke i smrti Isusa. Isus je dao naslutiti svu ljepotu Božju. Mojsije je dao narodu Božji zakon da se spase, a Ilija da očuva narod i revno branio. Mi živimo u sličnim vremenima kao Ilija prorok. Poganstvo navire na sve strane, pokušava se zarobiti ljude, na udaru je Crkva. Danas bi Ilija progovorio da budemo socijalno osjetljivi. Danas ima otimačina, siromaha se ostavlja na cesti Danas ljudi žele promijeniti sve, imaju načine kako će zavaditi ljude. U ovome vremenu u kojemu živimo ima raznih pokreta, ima puno toga što nas zbunjuje. Postoji ravnodušnost medija prema Crkvi. Hoće li i nas ta ravnodušnost zavaditi? Nemojmo biti ravnodušni prema braći i Crkvi. Crkva po svom poslanju je vjerna Kristu Spasitelju i zato je napadana. Krist uskrsli je pobijedio ovaj svijet.Mi imamo zaštitu Božje ljubavi. Netrebamo se bojati zlih ljudi. Svoje vrijeme dosade posvetite onima koji su sami. Mladi pokušajte se uključiti volonterski za stare, slabe i usamljene. Prorok Ilija nas hrabri i upozorava. Nebojmo se vremena u kojem živimo i sila zla - zaključio je propovjednik.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor a za orguljama je bila s.Cecilija Pleša iz Zagreba.