Sv. Misa u župnoj crkvi
Dana, 22. srpnja šesnaeste nedjelje kroz godinu na misi u 9 sati u Otočcu sv. Misu je predvodio župnik Šporčić u zajedništvu s fra o. Smiljanom Berišićem, franjevačkim gvardijanom i župnikom iz Sidneya i vlč. Jurom Ladišićem.

U homiliji je tumačio današnje evanđelje gdje Isus poziva svoje apostole da i oni idu otpočinuti i odmoriti, da na samotno mjesto gdje će im to biti lakše ostvario. Čovjek ima svoj bioritam: Rada i odmora, dana i noći, kretanja i mirovanja, akcije i molitve, truda i pjesme. Umijeće je naći pravu mjeru. Čovjek se najbolje odmara kada shati i prihvati da njegovo vrijeme stoji u Božjim rukama. Jer u Božjim je rukama cijeli moj život. Božji duh najbolje smještava i usmjeruje i tjelesne aktivnosti i daje mu smisao. Uskalditi tjelesne i umne sposobnosti po zakonu duha u svim životnim situacijama je vrhunski ideal za život čovjeka na zemlji. Trudimo se to učiniti i u vrijeme zdravlja i bolesti, U vrijeme radosti i žalosti. Trebam vrijeme mira i tišine. Da bih imao mir nije se nužno uvijek udaljiti od ljudi, da bih imao tiinu, nije uvijek nužno bježati od sebe. Vrijeme mira je kada ulazimo u nutrinu sebe. Kada ulazim u svoje srce. Kada u njemu tražim skrivenoga Boga, kada u srcu čekam Božji govor, kada čujem Božji glas, kada njegova prisutnost zatitra u meni.