Turisti iz Koreje na Misi u Otočcu
Dana, 22. srpnja o. g. u 17,30 u župnoj crkvi u Otočcu sv.Misu slavili su vjernici - turisti iz Južne Koreje. Bilo njih dvadesetak s dvojcom svećenika. Ono što je se kod njih tako očito primjećuje jest složno i pripremljeno zajedničko moljenje, pjevanje iz pjesmarica. Svaki imaj svoju pjesmaricu. Voditeljica glasno govori koja će se pjesma pjevati. Pričešćivali su se pod obje prilike (pod prilikom kruha i vina) . No, ono najdojmljivije jest sabranost i pobožnost.

Prateći ovakve grupe iz bliza doživiš univerzalnost Crkve i kršćanskog vjerovanja, živu prisutnost Krista Gospodina koji za sebe reče: Gdje su dvojica ili trojica u moje ime Ja sam s njima. Isus je sa svojima na svakoj točki kugle zemaljske. Kako li je to divno imati svoje tako blizu iz tako dalekog svijeta. Oni će ponijeti spomen iz naše Crkve gdje su upravo danas slavili Euharistiju.