Sjednica Odbora za proslavu Dana hrvatskih mučenika na Udbini
Danas, 9. kolovoza 2012. u dvorani Pastoralnog centra na Udbini održana je sjednica Odbora za proslavu Dana hrvatskih mučenika na Udbini. Sjednici je prisustvao biskup mons. dr. Mile Bogović, predsjednik Odbora i generalni vikar mons. Tomislav Šporčić, mons. Mile Čančar, župnik i dekan u Gospiću, mons. mr. Tomislav Rogić, župnik i dekan u Ogulinu, vlč. mr. Marinko Miličević, kancelar, vlč. Nikola Turkalj, ekonom, fra o. Nedjeljko Knezović, župnik udbinski, vlč. Dino Rubčić, župni vikar u Ogulinu, g. Josip Šimatović, bogoslov. Na sjednici se utvrdio točan hodogram same proslave koja će ove godine po prvi puta biti u subotu nakon 23. kolovoza kad se slavi Dan žrtava totalitarističkih režima.

Pred glavnu proslavu održat će se trodnevna piprava - trodnevnica u crkvi na Udbini. Na sam dan proslave bit će pobožnost križog puta, mogućnost ispovijedanja i svečana misa koju će predvoditi biskup Grdišća (Austrija) mons. dr. Egidije Živković. Svečanu misu prenosit će i Hrvatska televizija, Hrvatski radio i HKR., a možda i Radio Međugorje.

Nakon mise u 14 sati nastupit će više KUD-ova s narodnim pjesmama i kolima.