Zadarski bogoslovi u Otočcu

Danas, 22. kolovoza o.g. župnu crkvu Presvetog Trojstva u Otočcu te župnika mons. Tomislava Šporčića posjetili su studenti bogoslovije zadarske nadbiskupije pod vodstvom kancelara nadbiskupije preč. Josipa Lenkića.

Župnik im je u crkvi govorio o posvijeti Otočca i župe otočke, osvrnuvši se posebno na srednjovjekovni samostan benediktinaca u Otočcu i otočkoj biskupiji koju je proglasio papa Pio II. dana, 5. ožujka 1460. godine. U župnom stanu u spontanom razgovoru budući svećenici zanimali su se za prilike života i posebno za život Crkve u našoj biskupiji te su te prilike uspoređivali s onima u zadarskoj nadbiskupiji. Usput i su se osvježili sokvima i kavom.

Župnik je svakom uručio i godišnjak župa Otočkog dekanata Vrilo 2012., naglasivši važnost pisane riječi u pastoralu i djelovanju Crkve u suvremenom svijetu.