Sinoć je "zla ruka" opet bila na djelu!
U Otočcu je „zla ruka“ ponovo na djelu. Sinoć, 26.kolovoza je dokrajčila obavijesnu ploču ispred samog ulaza u crkvu Presvetoga Trojstva. Što li je sada na redu? Možda prozori crkve, vitraži, sama crkvena vrata? Sve su to pitanja koja se građanima Otočca nameću, s punim pravom i bojazni. Gdje je junećoj snazi kraj?

Da se prisjetimo, obavijesna ploča je pred crkvom postavljena prije dvije godine. Obogaćena slikom i riječju na hrvatskom i engleskom jeziku davala je ponešto informacija o ovom vrijednom sakralnom i istovremeno kulturnom dobru, koje kroz svoju prošlost nije pokatkada imalo sklonost usuda. Crkva Presvetog Trojstva je stradala dva puta u požaru, od okolnih kuća, da bi u vrijeme Domovinskog rata bila meta tzv. JNA i odmetnutih Srba iz okolice grada, koban je bio 15. rujana 1991. godine kada je potpaljena fosfornim streljivom i izgorjela. Trebalo je vremena i volje da se crkva sanira, da se postepeno uređuje i da joj se vrati nekadašnji unutarnji inventar i uređenje. Još uvijek je to daleko od onoga što je do rata bilo.

I sad, pojavljuju se neke nove rušilačke snage, koje evo započinju s obavijesnim pločama. Da se zatre bilo kakva obavijest, spomen i pisani trag, koju su znali čitati domaći i strani gosti, putnici namjernici, svi oni kojima je ova barokna građevina privlačila pozornost jer je središnji objekt u gradu. I taman kad smo se ponadali da smo se riješili nemilog dušmana još 1995., eto novih! Rade li to svjesno? Ako rade, to je nadasve opasna pojava koja treba Gačane, ali ne samo njih, zabrinuti. Gdje je tome kraj? Ako rade nepromišljeno, iz mladalačke, adolescentske nedoraslosti ili zbog ovisnošću pomućene svjesti, to je također velik i prevelik problem. A ako to rade iz puke obijesti, juneće nerealizirane snage, to je onda prvenstveno problem manjka u odgoju i odgovornom ponašanju u zajednici u kojoj žive. Bilo bi prestrašno ako je sve nabrojano u kolopletu prožeto i jedinstveno.

(preuzeto s GlasGacke.hr )