Bogoslužje Riječi prvog dana nove školske godine
Danas - u ponedjeljak, 3. rujna o.g. u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu održano je Bogoslužje Riječi za učenike, učitelje, nastavnike i profesore.

U 9 sati Bogoslužje Riječi je bilo za Osnovu školu, a u 10 sati za Srednju školu. Bogoslužja je predvodio župnik mons. Tomislav Šporčić. Župnik je u homiliji na temelju pročitanog biblijskog teksta, i to starozavjetni tekst o Mojsiju koji gleda gorući grm. Grm gori a ne izgara te služa Gospodinove poziv i objavu svojega imena te ujedno daje poslanje Mojsiju. Vjernički životni stav - vjernička duhovnost sastoji se u tome da se čovjek pita tko mene treba i i koga ja trebam i što mu moram činiti. Svaki vjeroučenik u mlađoj i odraslijoj dobi mora se to pitati. A tko pita taj dobiva odgovor. Mi kao vjernici imamo jedno sveto mjesto i jedno sveto vrijeme koje nam Bog daje da možemo lakše dobiti odgovor na gore postavljena pitanja. To sveto mjesto u Starom zavjetu bilo je gora Sinaj, a u Novom zavjetu to je Crkva kao građevina i institucija koja nam proglašava Božji nauk na osobito svečan način. No, to mjesto nas podsjeća da taj nauk trebamo tražiti čitavim svojim bićem i na svakom mjestu. Imamo i sveto vrijeme. U St. zavjetu bila je to subota - vrijeme počinka i zahvaljivanja. U novom zavjetu to je nedjelja kao dan Gospodnji. To sveto vrijeme taj blagdan daje smisao i svagdanu. Pred nama i ovoj školskoj i pastoralnoj godini slavit ćemo Godinu vjere. Sve će nas pozivati da obnovimo svoju vjeru da s većim žarom i oduševljenjem tražimo Gospodina i bližnjima ga navješćujemo. Neka nas Duh Sveti kojeg smo na početku Bogoslužja zazvali prati, vodi i jača i rasvjetljuje!!

Pjevanje je s grupom malih pjevača predvodila naša nova vjeroučiteljia i orguljašica s. Ljubomira Lešić.

Nakon Bogoslužja za Osnovu školu i nakon onog za Srednju školu ravnatelji s učiteljima, nastavnicima i profesorima pošli su kod Župnika na kratko počašćenje i ugodno druženje.

Zahvaljujemo svima osobito ravnateljima Luciji i Dinku Sekula za dobro razumijevanje i sudjelovanje.

Srednjoškolski profesori s gospodinom ravnateljem Dinkom Sekula na počaašćenju kod župnika.

Vjeroučiteljice s. Ljubomira Lešić i gospođica Silvija Vašarević posluživale su kod zajedničkog stola s kavom, keksima i sokovima što ih je pripremila gđa. Ankica Šporčić.