Mala Gospa - Rođenje blažene Djevice Marije
Na blagdan Male Gospe - rođena blažene Djevice Marije svetu misu u 18 sati predvodio je i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar biskupije i otočki župnik u crkvi BDM, na Poljicima kraj Otočca.

Ovaj blagdan spada među najstarije crkvene blagdane. Ako to liturgijski slavimo, znači da ispovijedamo njezino bezgrješno rođenje.Mariju posebno slavimo između svih svetih. Ona je izgovorila svoj da kao predstavnica svih ljudi. Snagom Duha Svetoga pripremala je u ovom vremenu put Spasitelju. Stoga s pravom slavimo njezino rođenje. Porođenjem Isusa započelo je naše spasenje.

Rođenje je djeteta uvijek čudo i izaziva divljenje. "S velikom radošću Joakim i Ana objavljuju rođenje svoje kćeri Marije". Takva se vijest javila u oglasima ovoga svijeta, i već dvadeset stoljeća sva se pokoljenja raduju zbog ovog rođenja.Ovaj nam blagdan dolazi iz Jeruzalema.

Povijest čovjeka jest povijest s Bogom. Čovjekov put je put s Bogom. Jer ovo je temeljna istina Svetoga pisma: Bog je Bog koji ljubi zemlju i ljubi čovjeka.Stvorenje je nastalo, jer je Bog ljubav. Jer je Bog ljubav, pozvao je čovjeka u život, uresio ga slobodom i učinio svojim partnerom. Jer je Bog ljubav, drži do svojega stvorenja i do čovjeka i tada, kada ovaj zlorabi dar slobode, kad se od Boga udalji i od njega odvrati. Jer je Bog ljubav, ne ostavlja uvrijeđen čovjeka nakon njegove pobune. Poštuje njegovu volju, ipak ga ne prepušta njegovoj sudbini. Traži ga, obraća se njemu i ponovno mu pruža ruku. Uvijek nanovo mu daje znakove svoje naklonosti, svojeg čovjekoljublja, svoje vjernosti i ljubavi. Nudi mu svoju blizinu, svoju pomoć, svoje spasenje. Uvijek mu nanovo kaže da je "Emanuel", Bog za čovjeka, Bog s nama.

Bog uključuje čovjeka.On ne postupa odozgo s neba mimo čovjeka. Na jedinstven način izabrao je jednu djevojku iz Nazareta, Mariju, za majku Spasiteljevu. Ona je sačuvana od svake ljage grijeha, bezgrešna začeta i tako pred Bogom "pravedna". Ona je primila onoga kojega su proroci naviještali, otvorila mu svoje srce i u svojem krilu nosila, hranila ga i odgajala. Tako je postala dionica Božjega djela spasenja. Rođenje ove žene postalo je "zora spasa", postalo je "znak nade" za čitav svijet.

I mi smo pozvani.U Mariji smo i mi uključeni u taj Božji plan. I mi smo pozvani otvoriti svoje srce Božjemu pozivu i reći svoj "Neka bude". I mi trebamo Bogu dati mjesto i prostor da bi ljudi koje susrećemo osjetili dobrotu, ljubav i čovjekoljublje Boga našega. Kao i Marija trebamo biti znak nade za dio svijeta u kojemu živimo, da će Bog sve voditi prema cilju za koji smo rođeni i prema kojemu idemo.

Nakon svete mise župnik je podijelio svečani blagoslov trudnicama i maloj djeci, te podijelio svima krunicu s molitvama.

Euharistijsko slavlje animirala je s.Ljubomira Lešić za orguljama.