Gospa Žalosna na Fortici
U subotu, 15. ov. mj. blagdan je Gospe žalosne. Mi u Otočcu redovito taj blagdan proslavljamo vezano uz kapelicu Majke Božje od Sedam žalosti ili Gospe Žalosne. To ćemo učiniti i ove godine.
Tako ćemo u subotu u 17 sati početi s pobožnošću Križnog puta i nakon te pobožnosti imat ćemo sv. Misu u samo kapelici, ili pred kapelicom ako bi bude veći broj vjernika i ako bude prikladno vrijeme.

Podsjećamo da na Fortici zaista imamo monumentalni križni put. Teško bi ga ovakvog bilo još negdje naći. On je na uzvisini u neposrednoj blizini stare fotičke utvrde koja je zadnjih godina toliko otkrivena svjetlu dana i tako u svojim temeljima obnovljena. Križni put vodi do kapelice Gospe žalosne čiji je lik također otkiven na njenom stropu što je jedina sačuvana freska u našim krajevima. Čitavi prostor odiše jednim zovom na duhovnost i učvršćenje vjere.

Kao prilog poslanom tekstu o proslavi Gospe žalosne šaljem i fotografiju fresko slike u samoj kapelici.