Nacionalno hodočašće zahvale

Po odluci HBK od 5. do 9. studenog 2012. održava se nacionalno Hodočašće u Rim kojim želimo zahvaliti papi Benediktu XVI. za prošlogodišnji pastoralni posjet Hrvatskoj.

AREZZO-RIM-VATIKAN-SUBIACO-SIENA-PISA
05.-09.11.2012.

Ponedjeljak, 05.11.2012. Gospić – AREZZO – RIM
Polazak u jutarnjim satima. Ugodna vožnja Slovenijom i Italijom s usputnim stajanjima do Arezza. Dolazak u Arezzo, grad smješten na brdu iznad doline rijeke Arno. U gornjem dijelu grada, nalazi se centralni trg pored kojeg je katedrala, gradska vijećnica i Utvrda Medicea. Razgled grada te Sveta misa. Nastavak putovanja prema Vječnom gradu i jednom od najznačajnijih kršćanskih svetišta - Rimu. Dolazak u hotel****, smješten u širem centru grada, prijava u hotel i večera. Noćenje.
Utorak, 06.11.2012. RIM
Doručak. Odlazak autobusom u razgled grada. Panoramski razgled autobusom te šetnja povijesnom jezgrom drevnog Rima: Forum Romanum, Collosseum, Circus Maximus, Piazza dela Rotonda gdje se nalazi Pantheon jedan od najočuvanijih spomenika drevnog Rima, Piazza Navona, Fontana di Trevi, jedan od najljepših baroknih rimskih simbola…... Slobodno vrijeme za individualne programe i šetnju gradom. Sveta misa. Povratak u hotel na večeru. Noćenje.
Srijeda, 07.11.2012. RIM – VATIKAN – SUBIACO – RIM
Nakon doručka odlazak na Generalnu audijenciju sa Svetim ocem. Nakon audijencije polazak prema Subiacu – mjestu poznatom po samostanu Sv. Benedikta i samostanu Sv. Skolastika. Nakon kraćeg razgleda Sveta misa. Povratak u Rim. Večera. Noćenje.
Četvrtak, 08.11.2012. RIM – VATIKAN
Doručak. Polazak prema Vatikanu. Sveta misa u bazilici Sv. Petra. Nakon Svete mise razgled Vatikana. Preporučujemo pričekati red ispred Sikstinske kapele i Vatikanskog muzeja. Slobodno vrijeme za ručak, te šetnju gradom i odmor na jednom od mnogih poznatih trgova Vječnog grada. Povratak u hotel. Večera i noćenje.
Petak, 09.11.2012. RIM – SIENA – PISA – Gospić
Nakon ranog doručka polazak prema Sieni. Siena je grad i sjedište istoimene provincije u talijanskoj regiji Toskani u središnjoj Italiji. To je grad neobično bogate kulturne prošlosti, pod zaštitom UNESCO-a. Polazak prema Pisi. Razgled Piazza del Duomo gdje se nalazi Katedrala, Krstionica i poznati Kosi toranj. Sveta misa i slobodno vrijeme za šetnju gradom. Polazak prema Rijeci. Dolazak u kasnim večernjim satima.

Cijena: 2.690,00 kn po osobi u 1/2 sobi

U cijenu je uključeno:
• prijevoz turističkim autobusom prema programu
• smještaj u 1/2 sobi na bazi 4 polupansiona u hotelu 4* u širem centru Rima
• vodiči u Rimu
• duhovni pratitelj putovanja
• osiguranje od posljedica nesretnog slučaja
• jamčevinu i organizaciju putovanja

Cijena ne uljučuje:
• boravišnu taksu u Rimu- 3,00 €/osoba/noć
(plativo na licu mjesta)

Doplata za 1/1 sobu: 680,00 kn

Uvijeti i način plaćanja:
• GOTOVINOM do polaska
• KREDITNIM KARTICAMA AMERICAN / DINERS / VISA do 6 rata bez kamata i naknada
• ERSTE MAESTRO PLUS KARTICOM do 6 rata bez kamata
Osiguranje: Preporučamo policu zdravstvenog osiguranja u inozemstvu i osiguranje od otkaza putovanja koje se može ugovoriti samo prilikom prve uplate.

Za ovo putovanje vrijede „OPĆI UVJETI ZA TURISTIČKE USLUGE AUTOTRANSA“

Prijave u župnom uredu.