Sjednica Prezbiterskog vijeća gospićko-senjske biskupije u Gospiću
Danas, 17. ov. mj. u Biskupskom domu - Gospić održana je jesenska sjednica Gospićko-senjske biskupije.

Sjednicu je sazvao i predsjedao istoj mons. dr. Mile Bogović, biskup gospićko-senjski. Isti je kao prvu točku iznio stanje u biskupiji, posebno se zadržavajući na izvješću o Crkvi hrvatskih mučenika na Udbini.

Generalni vikar mons. Tomislav Šporčić prezentirao je pastoralni plan i program za Godinu vjere koja će započeti svečanim otvorenjem u Vatikanu, 11. listopada 2012. godine.

U našoj biskupiji proslavit će se otvorenje Godine vjere u nedjelju, 14. listopada u poslijepodnevnim satima u Otočcu. Taj dan u Otočcu će biti i godišnji susret župnih pastoralnih vijeća svih župa naše biskupije.

Vlč. Nikola Turkalj govorio je o župnoj katehezi u Godini vjere. Izvješće o pastoralu mldeži podnio je mons. Tomislav Rogić, o duhovnim zvanjima mr. Marinko Miličević, o ministrantima vlč. Ante Luketić, o pjevačkim zborovima, pastoralnim vijećima i o pastoralu obitelji mons. Tomislav Šporčić,o medijima u biskupiji izvjestio je mons. Mile Pecić i o pastoralnu Roma vlč. Josip Štefančić.

Na ovoj sjednici vijećnici su tajnim glasanjem većinom glasova podržali osnivanje Udbinskog dekanata.