U Dabru nova slika Sv. Mihaela
Dana 23.rujna je u Dabar donešena nova - umjetnička slika Sv. Mihovila Arhanđela, koja je namjenjena za oltarnu sliku u ovoj crkvi. Nova slika je rad i umjetničko djelo akademskog slikara Slobodana Radića iz Zagreba.

Slobodan Radić je i obiteljski povezan sa Dabrom jer je u njemu pronašao i suprugu Blaaženku Radić r. Šebalj s kojom ima dvije kćerkice: Katarinu i Viktoriju.

Slika će biti blagoslovljena i postavit će se na svoje mjesto na početku svečane sv. Mise u subutu, na blagdan župnog zaštitnika - Sv. Mihovila. Misu će predvoditi fra o. Nikola Bašnece iz Karlobaga, a sliku će blagosloviti generalni vikar i župnik mons. Tomislav Šporčić.

Za svečani okriv slike pobrinuli su se Dabrani koji žive u Zagrebu i Velikoj Gorici, a to su: Mićo Krznarić (Ćomin), Dane Bićanić (Josanov),Stipe Smolčić (Cekin/ Tome Smolčić (Bas) i Toma Rukavina.

Srdačna im hvala!
T. Šporčić
---------------------------------------

Dabrani su na današnjoj misi posebno moliti za uspješnu proslavu župnog zaštitnika iduće subote.
Očekuju veći broj svoju sumještana koji će doći iz Otočca, Zagreba, a ponešto i iz Slavonije.

Dobro došli!