Krštenje Ante Markovića iz Prozora
Danas, 30.rujna, na 26.nedjelju kroz godinu središnje misni slavlje u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu predvodio je i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar biskupije i otočki župnik.

Pod svetom Misom u zajednicu krštenih primljen je i dječak Ante iz obitelji Marković iz Prozora.

U svojim razmišljanjima župnik se osvrnuo na današnje Evanđele: Semitskim pretjerivanjem Isus nas potiče da si odsiječemo ruku, nogu, da si iskopamo oko - ako bi nas navodilo na zlo… Naravno, ne treba se doslovno sakatiti, ali opomenu valja uzeti ozbiljno. Jer Isus ističe Kraljevstvo nebesko kao vrednotu iznad svake druge vrednote. Radi njega nam valja sve žrtvovati i sve izgubiti. Stoga, tko bi zavođenjem skrivio da netko od slabih i malenih izgubi Kraljevstvo, tome bi bolje bilo da nestane. Naprotiv, onaj koji jednome od Isusove braće, propovjednika Kraljevstva, pomogne samo čašom vode, bit će nagrađen jer je time makar posredno podupro širenje Kraljevstva. Ako netko izvan kruga Isusovih učenika, potaknut Duhom, čini nešto za Kraljevstvo Božje, valja ga smatrati saveznikom i prijateljem.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor a za orguljama je bila s.Ljubomira Lešić.

Poslije Mise bio je susret za roditelje pripravnika prve godine - sedmih razreda s župnikom.