Susret supružnika i roditelja Gospićko-senjske biskupije
U subotu, 6. listopada o. g. u svetištu Majke Božje od čudesa u Oštarijama održan je susret supružnika i roditelja Gospićko-senjske biskupije.

Susret je organiziralo Povjerenstvo za pastvu obitelji naše biskupije, pod vodstvom mons. Tomislava Šporčića, povjerenika za obitelj. Na susretu je održao predavanje g. Rajko Bundalo iz Zagreba. Isti je kazališni glumac, voditelj mnogi seminara i duhovnih obnova. Osobita je mu omiljena tema obitelj i roditeljstvo. To je i razumljivo je je otac šestoro djece. U Oštarijama je govorio o temu: Prenošenje vjere u obitelji - radosti i iskušenja. Zadivio je sve slušaelje svojom jasnoćom govora i duboko vjerničkim poniranjem u tajnu Božje riječi i tajnu obitelji i braka. Iako je govorio duže nego li je bilo predviđeno svima je to prošlo brzo i slašanje s osobito pažnjom. U raspravi nisu svi mogli doći na red jer vrijeme je brzo prolazilo - trebalo je stvar završiti.

Nakon ručka bila je pobožnost križnog puta kojeg je zajedno sa svećenikom vodio sam gost - predavač g. Bundalo. Tekst križnog puta g. Bundalo sam je napisao te ga ovom prilikom moleći čitao. Slijedila je i sv. Misa koju je vodio sam biskup mons. dr. Mile Bogović.

Na drugom dijelu ovog susreta ostao je manji broj sudionika. Subota i razne obaveze mnogima priječe da ostanu duže izbivati od svoje kuće. To je i razumljivo. Nekoliko roditelja sa sobom je povelo i po koje svoje odraslo dijete. To je učinila i obitelj Podnar iz Otočca. Oni su sa sobom poveli sina Florijana koji je ministrirao na pobožnosti križnog puta i na sv. Misi. Nakon mise biskup se zaustavio kod ove obitelji. S njima je razgovarao ali biskup se izgleda nije mogo mimoići Florijana koji s punom otvorenošću i s dostojanstvom razgovara s biskupom. Očito taj razgovor se očituje u stavu i pogledu. Bravo Florijane! Osvjetlao si lice otočkim ministrantima, ali i svojim roditeljima.